O Nás

Společnost Kramara s.r.o. je na trhu od roku 2008 a již od počátku se specializuje na zakázkovou a prototypovou elektroniku. Poskytujeme služby kompletního návrhu zakázkového zařízení od počáteční specifikace až po finální produkt. Jsme schopni zajistit služby v oblasti návrhu elektroniky, mechaniky, softwaru včetně  celkové výroby jak mechanických komponent na obráběcím centru CNC, tak kompletního osazení a oživení výrobků. Dále se specializujeme na poskytování služeb malosériového osazování desek plošných spojů metodou SMT i klasickou metodou, včetně možnosti oživení vyrobených zařízení. Kromě vývoje a výroby HW a SW poskytujeme také školení a kurzy v oblasti programování jednočipových mikrokontrolérů a mikrokontrolérů na bázi jader ARM.

V oblasti hardwaru můžeme poskytnout dlouholeté znalosti z oblasti vývoje monitorovacích a řídících systémů. Nečiní nám problém pracovat na různých technologií od různých výrobců. Od jednoduchých mikrokontrolérů až po výkonné průmyslové PC na bázi procesorů x86. Využíváme moderní součástkovou základnu a pracujeme se špičkovým návrhovým softwarem.

V oblasti softwaru upřednostňujeme Gnu GCC, které nám umožňuje jedním systémem tvořit software jak do jednoúčelových aplikací a mikrokontrolérů, tak i do operačních systémů Windows a Linux. U operačních systémů Vám také můžeme poskytnout služby návrhu Windows XP embedded a Windows embedded na klíč a migraci operačního systému Linux či Android na platformu ARM. Díky těmto službám dokážeme snížit náklady na licence a vývoj aplikací  na minimum. Dále poskytujeme možnost dodávky pouze speciálních knihoven pro daný HW a zákazník si může celou aplikaci, popřípadě její část, vytvořit ve vlastní režii a může využít své „know-how“ bez nutnosti sdělovat tyto informace ostatním subjektům.

Mezi technologie se kterými pracujeme patří mikrokontroléry na bázi AVR a ARM, hradlová pole CPLD a FPGA, sběrnice typu RS-232, RS-485, ethernet, GSM rozhraní a další. Nečiní nám problém na základě podkladů od zadavatele navrhnout optimální volbu daných komponent a technologií s ohledem na co nejlepší funkčnost a cenovou rentabilitu projektu. Mezi největší přednost naší firmy  patří možnost návrhu pouze jednoho zařízení, kde nemusíte nechávat vyrábět velké série. Součástí všech projektů je výrobní dokumentace, která dle dohody může zůstat naším majetkem a mi dodáváme jen finální výrobek, či ji může využít zákazník pro výrobu ve větších sérií v čistě výrobních společnostech.

Nabízíme:

 • Vývoj a výroba zakázkové elektroniky na klíč
 • Vývoj měřících a monitorovacích systémů
 • Výrobu prototypů a malých sérií
 • Osazování desek plošných spojů
 • Oživování a testování výrobků
 • Vývoj softwaru na míru
 • Školení v oblasti programování a hardwaru
 • Návrh inteligentních senzorů a M2M aplikací
 • Optimalizaci a portaci operačních systémů Windows Embedded a Linux
 • Vývoj vysoko-spolehlivostních zdrojů
 • Vývoj PFC a výkonových AC/DC měničů